سایت خانه‌ باغچه‌بان راه‌اندازی شد

استفاده رایگان از تمام آثار و اسناد خانواده باغچه‌بان

Baghchebans1
نشسته از چپ: اِولین، ثمین و ثمینه باغچه‌بان - ایستاده از چپ: کاوه، کامبیز و فرهنگ باغچه‌بان

سایت «خانه باغچه‌بان» که قرار است دربرگیرنده‌ی تمام آثار و اسناد مربوط به خانواده باغچه‌بان باشد امروز سه‌شنبه ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد.

در «خانه باغچه‌بان» آثار و اسنادی از جبار باغچه‌بان، ثمین باغچه‌بان، اِولین (همسر ثمین باغچه‌بان)، ثمینه باغچه‌بان و کاوه باغچه‌بان (فرزند ثمین و اِولین) در دسترس عموم قرار دارد. این سایت فاز اول کاری خود را آغاز کرده و در ادامه و به مرور تکمیل خواهد شد. قرار است در این سایت تمام آثار صوتی و مکتوب خانواده باغچه‌بان شامل کتاب‌ها، موسیقی‌ها، گفتگوها، سخنرانی‌ها، پارتیتورها، بریده جراید و ... بارگذاری شود و به شکل رایگان قابل باشد.

«خانه باغچه‌بان» به دلیل علاقه اعضای این خانواده به رخ‌دادهای ملی مثل چهارشنبه‌سوری و نوروز، امروز یعنی چهارشنبه‌سوری سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی شده است.

از جمله آثاری که علاقمندان می‌توانند در فاز اول به‌روزرسانی این سایت مشاهد کننده کتاب رباعیات و کتاب بابا برفی اثر جبار باغچه‌بان، مستند به یاد جبار باغچه‌بان (ساخته‌ی کیومرث پوراحمد از محصولات قدیمی کانون پروش فکری کودکان)، قطعه‌ی منتشر نشده‌ی «درخت سرو بودم»، ساخته ثمین باغچه‌بان به خوانندگی اولین باغچه‌بان و بسیاری آثار دیگر است.

این سایت به همت کاوه باغچه‌بان (فرزند ثمین و اِولین باغچه‌بان) و زیر نظر سایر بازماندگان خانواده‌ی باغچه‌بان و با همکاری حسام گرشاسبی، روزنامه‌نگار و تهیه‌کننده موسیقی، و جمعی از دوستداران این خانواده راه‌اندازی شده است. علاقمندان به آثار و تاریخ خانواده‌ی باغچه‌بان برای اطلاع دقیق از هر آنچه مربوط به این خانواده است و استفاده از اثار آنها می‌توانند به نشانی اینترنتی baghcheban.net مراجعه کنند.

logo